2
0

cyklon-headЩодня студентам та викладачам ЛНУ доводиться проходити немалий маршрут від лекційних аудиторій головного корпусу до факультетів, де зазвичай проходять семінари чи практичні. Особливо це стосується майбутніх журналістів та педагогів, бо саме їхній шлях до факультетів є одним із найдовших. Таку небажану дорогу до чергової практичної завжди можна подолати за допомогою трамваю. Проте, як доведено на практиці, мандрівка цим видом транспорту подібна до лотереї. В кращому випадку ви успішно доїдете до місця призначення, в гіршому – трамвай може зламатися на півдорозі, ба, навіть, загорітися. Особливо ця проблема актуальна під час зимових морозів. То як безпечно дійти до свого факультету?

Якщо вірити народному синоптику Леоніду Горбаню, зима 2016-2017 буде однією з найлютіших за останні 32 роки, а 11-12-градусні морози очікуються вже в листопаді. А це означає, що постійних снігопадів та ожеледиці нам не уникнути аж до березня. Однак інші джерела стверджують, що ми матимемо сніжну, але теплу зиму у грудні, а лютий 25-градусний мороз прийде до нас у січні, що є цілком актуальним для Західної України. Тим не менш, щоб вберегти себе від можливих травм і захворювань, потрібно згадати елементарні правила безпеки.

Завжди вдягайте теплі та зручні речі. Легке пальто та шпильки на платформі, можливо, чудово акцентують увагу на жіночій фігурі. Але на слизькій бруківці подібне вбрання буде не дуже доречним. За несприятливого збігу обставин ви взагалі не потрапите на пари, бо в той час шкодуватимете про покупку брендових чобітків у травмпункті.

slyzko-mistoНамагайтеся не поспішати переходити дорогу. Тим паче, коли спізнюєтеся. Автомобіль, навіть із зимовими шинами, не здатний швидко загальмувати на асфальті, вкритому шаром криги, так що просто не біжіть перед транспортом. Навіть якщо дорога порожня, все одно не поспішайте, бо крижана поверхня проїжджої частини є небезпечною сама по собі, і, як у першому випадку,  є ризик опинитися в кабінеті лікаря-травматолога. Якщо ви переходите по дуже слизькій ділянці дороги, то робіть це маленькими кроками, на «м’яких» ногах, трохи присівши. Можливо, виглядатимете кумедно, проте ваші кінцівки будуть цілими. Будьте вкрай обережними, коли переходите через трамвайні колії. Подібно до залізничних, вони дуже слизькі й ще більш небезпечні, ніж вкритий льодом асфальт.  Також не варто тримати руки в кишенях під час ходьби. Це підвищує ризик падіння і призводить до складніших травм.

Якщо ви вже послизнулися, в жодному разі не падайте на спину, бо таке падіння є найбільш небезпечним. В таких випадках рекомендовано падати вперед із зігнутими руками, не відставляючи назад голови, або на правий бік, щоб почати котитися по землі. Саме таке падіння мінімізує ризик отримання переломів.

У зимову пору існує безліч хитрих способів уникнути неприємних падінь на кризі та травм ще перед виходом з будинку. Наприклад, якщо на вулиці ожеледиця, можна прикріпити шматок поролону на підбори або заклеїти підошву скотчем чи лейкопластирем хрест-навхрест, а потім натерти піском або іншим грубим, зернистим матеріалом. У пригоді може стати пшоно або манна крупа.

slyzko-shodyТа найпростіший перевірений спосіб – нанести на підошви клей «Супер-момент» і поставити черевики в пісок. Коли клей засохне, можете спокійно виходити на вулицю. Якщо ж піску немає, можна використати будь-який схожий матеріал.

Такі доволі прості правила допоможуть не потрапити до травматолога цієї зими. Адже щороку через погодні умови та неуважність на дорогах ми маємо чимало травмованих і навіть загиблих. Лише на початку січня 2016 року на території України через горезвісну ожеледицю та погану видимість у снігопадах в ДТП загинуло 11 осіб та ще 38 осіб було травмовано.

Немає значення, ідете ви на пари чи просто прогулюєтеся містом, треба завжди пам’ятати про власну безпеку та життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *