8
0
Фото з сайту Work.ua

Покинути 8-годинний робочий день в офісі і працювати на себе мріє багато людей. Та навіть наважившись на цей крок, частина з них виявляє, що такий тип зайнятості – не для них. У чому особливість фрілансу, кому він на 100% підійде та які ж вони – 5 секретів, на які я зловила вас у заголовку?

Почнемо з простого.

Фрілансер – це людина, яка сама шукає замовника і працює без посередників. Кожен замовник окремо платить гроші, тож виходить, що у фрілансера багато роботодавців, а не один, як у випадку з роботою у компанії.

У яких сферах можна фрілансити?

Практично у будь-якій. Найпоширеніші зараз це – дизайн, маркетинг, IT, творчі професії. Однак навіть сантехнік, який виклав свої послуги на ОЛХ і виїжджає на замовлення, коли йому телефонують – також фрілансер. Реставратор, який відновлює ті об’єкти, які сам обирає з запропонованих йому різними людьми – теж фрілансить. Я, журналістка, пишучи у різні видання, так само займаюсь фрілансом. Тому вибір величезний.

Кому ж він підходить – цей фріланс?

Людям, які звикли працювати самостійно. Командний дух для них – круто, але щодня відчувати його необов’язково. Вони відповідальні і пунктуальні. Або навпаки – я особисто знаю замовників, які працюють з фотографами-фрілансерами лише через крутий результат, хоча ті можуть пропадати на тиждень і без пояснень порушувати дедлайн. Фріланс дає можливість знайти тих роботодавців, з якими комфортно працювати.

Фрілансер має вміти продавати свої послуги. Інакше про нього ніхто так і не знатиме. Часто пошук замовників вимагає регулярних відвідин різних заходів і нових знайомств.

Як почати фрілансити?

Спочатку переконайтесь, що ви достатньо компетентні у своїй сфері і впевнено можете надавати самостійно послуги клієнтам. Один негативний відгук про співпрацю з вами на початку здатен зруйнувати репутацію на ринку. Якщо все гаразд, тоді реєструйтесь на сайтах для фрілансерів, викладайте свої резюме на сайтах з пошуку роботи (work.ua, rabota.ua, jobs.ua) і пам’ятайте про ФБ – тут багато спільнот, де замовники самі шукають фрілансерів для своїх проектів. Просто вбивайте ключові фрази у пошуковику і скрольте.

Якщо кілька перших робіт ви виконаєте вдало, дальше на вас працюватиме сарафанне радіо, і самому майже не доведеться шукати клієнтів.

Які плюси фрілансу?

+ Ви стаєте територіально незалежними і можете працювати хоч на мексиканську фірму.

+ Встановлюєте власні правила: можете працювати вранці з 5 до 10, або тільки вночі. Коли вам комфортно. Берете відпустку без дозволу шефа, а просто узгодивши дедлайни або завершивши проект.

+ Дослідження показали, що фрілансери заробляють на кілька відсотків більше, ніж їхні колеги в офісах. Це пов’язано з тим, що самостійно можна вибрати для себе час найбільшої своєї ефективності, а також працювати на кілька компаній одночасно.

+ Можна перетворити власні ідеї у реальність. Тут нема таких понять, як тиск колективу чи тоталітарна думка боса.

Як щодо мінусів? Вони також є:

– Фрілансери частіше вигорають і потребують перезагрузки.

– На початку великої зарплати немає, як і замовників. Усе доводиться будувати з нуля для себе самому.

– Неофіційне працевлаштування, відсутність пільг компанії.

– Фрілансери з досвідом можуть працювати удвічі, а то й утричі більше норми. Вони самі беруться за замовлення, і часом перспектива нового прибутку вабить більше, ніж здоровий сон і відпочинок.

То я розповім нарешті 5 секретів крутих фрілансерів?

Так! І вони полягають у п’яти порадах, які ніколи не варто забувати:

  • Ми ніколи не будемо знати достатньо.

Конкуренція росте, інформація оновлюється. Аби залишатись у ТОПі, потрібно постійно дізнаватись про свою сферу усе, що тільки з’являється. Круто пропонувати власні новинки і вирішення тих кейсів, яких поки ігнорують інші.

  • Кожна ідея важлива.

Фрілансер записує усі ідеї, навіть якщо вони здаються неможливими. Тут немає наради і енергійного генератора ідей, як у більшості компаній. Тільки від вас залежить ваша робота і результат. Будь-яка деталь, креатив і новий підхід здатні покращити ваш імідж на ринку.

  • Власне бачення і розуміння кінцевої мети рятує від кризи і допомагає залишатись вмотивованим.

Розпізнайте момент, коли улюблена справа переросте у нудну рутину і знайдіть час на відпочинок. Штампування і робота заради роботи не дають крутого результату. А якщо не ви – то є багато інших.

  • Фріланс – чудовий вибір для мрійників, які діють.

Просто гарна фраза, яка характеризує більшість цих людейJ

  • Фрілансер росте у повній присвяті себе своїй справі.

Постійний саморозвиток дозволяє бути конкурентоспроможним. Ми не застраховані від краху й інновацій, але можемо зробити так, щоб наш мозок міг підлаштуватись під будь-які зміни.

Ця стаття – звісно, добре. Але ви ніколи не зрозумієте, що це, поки не спробуєте. Фрілансом можна займатись паралельно основній роботі. Так, зазвичай, і приходить розуміння, чи цікавий цей вид зайнятості, чи ні.

So just try it and good luck!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *