3
0

 

Щороку Львів наповнюється великою кількістю молодих людей, зокрема, студентів. Більшість з них не місцеві, а місць у гуртожитках не так вже й багато, тому «нові львів’яни» змушені шукати та винаймати житло. Коли ще не знайомий з процесом пошуку квартири, навіть не уявляєш на скільки це може бути проблематично і складно.

Найперше, що ми робимо – звертаємось до незамінного на сьогоднішній день помічника – Google. Далі шукаємо відповідну інформацію щодо оренди нерухомості. Пропускаємо рекламні сайти, і відкриваємо сторінки з відповідним наповненням. А тоді розпочинається найцікавіше – неперевірені квартири, аферисти, обман, ріелтори, маклери і тому подібні речі. Що ж потрібно і НЕ потрібно робити, аби не потрапити на «гачок» шахраїв?

Інтернет надає широкий вибір сайтів з таким контентом, але важливо знати, де запропоновані квартири не є фейком. Найкраще звертатись до тих джерел, які вже перевірені та мають хороші відгуки. Але й тут трапляються орендодавці, які хочуть вас обманути та виманити гроші.

Яка стратегія афериста?

Ви знаходите квартиру, яка сподобалась і підходить під усі або більшість вимог. В описі напевне буде подібне речення: «Писати лише на Viber», «Пропоную квартиру для пари, можливо, з дітьми чи домашніми тваринами». Подумайте, чому лише писати на Viber, або чи ви б віддали свою квартиру малознайомим особам з дитиною чи з чотирилапим другом, який може зіпсувати оселю? Гадаю, що ні.

Проте ми пишемо цій людині. Відповідають не одразу. А далі вплив на підсвідомість. Завдання афериста викликати довіру – фото дитини чи тваринки або щось подібне. Вам розповідають подробиці життя дочки, сина, внука, сусіда аби викликати приязнь. Тільки навіщо вам потрібні ці всі деталі? Потім вам розповідають історію чи то про поганий зв’язок, чи про заклопотаність, яка є причиною відмови у телефонній розмові. Можливо тому, що за такого спілкування можна щось бовкнути зайвого або заплутатись у власній брехні?

Наступний крок шахрая – це запевнити вас, що охочих отримати квартиру купа, але, якщо скинете завдаток можете бути спокійними – помешкання ваше. Вам надсилають номер банківської карти і очікують бодай якийсь внесок, який буде зручним для вас. У такій ситуації, після довгої психологічної обробки, ви вже будете бігти до найближчого банкомату скидати готівку. І ось момент. НІКОЛИ не скидайте гроші на карту «власнику», навіть якщо були надіслані фото його паспорту. Такий формат підтвердження особи не має ніякої юридичної сили і гарантії.

Як дізнатись орендодавець – аферист чи ні?

Багато розпитуйте про комунальні платежі, слідкуйте, як швидко написано повідомлення та який його об’єм. Прочитавши, ви можете відчути, що текст вже був наперед заготовлений. Попросіть когось із своїх друзів чи знайомих написати цьому ж власнику щодо оренди квартири. Прослідкуйте, чи не писатиме та людина це ж саме. Що дуже ймовірно.

Хто такий ріелтор та маклер? Як заощадити при пошуку квартири?

Ріелтор – це агент, який здійснює діяльність на ринку нерухомості. Такий спосіб підбору оселі є надійним, але доволі не дешевим. У подібних агенціях існують договори, згідно з якими орендар зобов’язаний сплатити суму вартості проживання за перший та останній місяць і додатково оплатити послуги ріелтора – також вартість місячної оренди.

Тобто в середньому однокімнатна квартира в ближньому районі до центру коштує 5000 грн./міс., відповідно, при складанні договору вам доведеться заплатити близько 15 000 грн. Для студента чи молодої пари така сума є доволі не маленькою.

Маклер – це та людина, яка буде всюди вас супроводжувати та надаватиме багато другорядної інформації про той чи інший об’єкт, аби швидше щось чим дорожче вам «спихнути». Це є також надійно, але, як і ріелтор, маклер повинен отримати за надані послуги 100% вартість місячної оплати помешкання. Проте все не так сумно. На допомогу приходить старий добрий спосіб пошуку квартири через оголошення в газеті. Це може бути газета «Ваш магазин». Вона наповнена великою кількістю оголошень тому знайти квартиру без посередників можливо! Відповідно, не переплачуючи зайві кошти.

Оселю знайдено! Що робити далі?

Перед оплатою квартиру обов’язково потрібно її оглянути, бажано з кимось із знайомих чи близьких. Якщо ви знаходите квартиру, яка відповідає всім вимогам, тоді потрібно укласти договір. При собі мати паспорт і, відповідно, гроші.

Найскладніше позаду! Далі залишається перевезти речі та облаштувати помешкання та свій смак. Не менш важливим є стосунки з власником. Потоваришуйте, і можливо вам зменшать оплату оренди або просто хороше ставлення полегшить життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *