«Дзвони Сонця»: шлях до успіху

9
0
Колектив

Іван Спільник (бас-гітара), Ярема Криса (барабани), Оля Старушкевич (вокал) та Павло Кміть (гітара, бек-вокал). © dzvonysontsya.com

Павло Кміть – гітарист і бек-вокаліст поп-рок-гурту «Дзвони Сонця» поділився цікавими подробицями створення та розвитку музичного квартету.

– Як народилася ідея заснування гурту?

Ідея зародилася, коли ми навчалися у школі. Це було в далекому 2005 році. Пам’ятаю, ми з другом нудилися на уроці фізики. Тут раптом він штурхає мене і каже: «Давай створимо свій гурт?», а я такий: «Ну, давай». Зібрались і почали грати старим складом, котрий 2012 року змінився на теперішній, і яким, власне, ми граємо вже 5 років…

– Чому саме «Дзвони Сонця»?

Дзвони – один із найстаріших музичних інструментів, а сонце – це те, що символізує силу самого життя. Ось так і поєдналося у «Дзвони Сонця». Не можу однозначно виокремити автора, адже це була співтворчість.

Один із концертів гурту

Один із концертів гурту. © dzvonysontsya.com

– З чого починався Ваш творчий шлях?

Як, мабуть, і у всіх гуртів – з найпростішого. Спочатку опановували гру на музичних інструментах, влаштовували репетиції, згодом – почали писати вже власні пісні.

– Коли лиш створювали гурт, для Вас він був як хобі чи все-таки мали думки стати реальним професійним музикантом?

Ясна річ, спочатку це було звичайне дитяче захоплення. Тоді ми були шестикласниками, хто з нас взагалі замислювався про майбутнє? Проте згодом хобі стало переростати у щось більше. З кожним днем музика затягувала глибше, забавка перетворилась на щось серйозніше, а репетиції ставали частішими й довшими. За тим і не помітили, як музика стала для нас справою життя.

– Якими успіхами ви можете похизуватися за 12 років існування гурту «Дзвони Сонця»?

Ми брали участь у багатьох фестивалях, концертах та інших заходах, а саме: у 2012 році гурт переміг у міжнародному фестивалі «Молода Галичина», ми стали володарями першої премії фестивалю «Тарас Бульба-2012» та фіналістами «Червоної Рути-2013». За роки свого існування ми грали на одній сцені з такими відомими українськими гуртами, як «Бумбокс», «Мандри», «ТІК», «Воплі Відоплясова», «Плач Єремії», «Гайдамаки», «Фіолет» і т. ін.

Не можна забути про те, що цього року ми виступали у фан-зоні українського Євробачення у Львові. В цей день погода мало не зірвала нам виступ. Організатори вже почали думати про скасування концерту, бо весь день ішов дощ. Та під вечір хмари розійшлися, концерт пройшов вдало. Ми любимо виступати вдома, адже тут надзвичайно хороша публіка, яка завжди тепло приймає. Після цього випадку вкотре переконалися, що назва «Дзвони Сонця» – наш талісман, який допомагає нам розігнати навіть дощові хмари!

Євробачення-2017

Виступ у львівській фан-зоні Євробачення-2017. © dzvonysontsya.com

– Павле, Ви погоджуєтеся із висловом переможця «Євробачення-2017», що ми живемо у світі музики «фаст-фуду»?

Однозначно, так! Зараз дуже багато музикантів женуться за трендами і створюють шаблонну музику, в якій немає ні сенсу, ні серця, ні душі… а це, як на мене, у музиці найголовніше – вкладати себе у неї!

– Кого із представників української естради Ви вважаєте достойним виконавцем?

Скільки себе пам’ятаю, був і є меломаном. З українських артистів мені найбільше подобаються «Бумбокс», «Океан Ельзи», «PianoBoy», «Скрябін» та Сергій Бабкін. Їхня творчість мене надихає.

– На завершення: які поради можете дати тим, хто тільки ступив на музичну «стежку»?

Завжди треба пам’ятати, що праця – запорука успіху, чим би ти не займався. Не можна здаватися, треба йти до своєї мети незважаючи ні на що, адже у нашому житті все можливо, навіть неможливе. Не варто сидіти, склавши руки, а брати інструменти, влаштовувати багато репетицій, намагатися писати власні пісні, обов’язково записувати їх та ділитися з іншими, бо, можливо, це хіт, який змінить Ваше життя. А заодно – і життя інших!

Тетяна Корочанська

Тетяна Корочанська – студентка факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам сподобається