1
0

У парках і на майданчиках, де багато лавок, перил, невеликих конструкцій чи перешкод, нерідко можна зустріти підростаюче покоління, що годинами катається на невеличких велосипедах. Сьогодні мова піде про «біеміксинг» – один із найбільш видовищних і красивих видів спорту. Хоча, безумовно, досить екстремальних, що вимагає хорошої фізичної підготовки, оскільки під час виконання акробатичних трюків, любителі гострих відчуттів, мають фактично злитися зі своїм «двоколісним другом».

Останнім часом BMX здобув популярність не лише в Україні, а й у світі, до того ж головна аудиторія його шанувальників припадає на молодих людей віком до 30 років.

«BMX, перш за все – це порція адреналіну, неповторні емоції, які відчуваєш під час виконання того чи іншого елементу», – розповідає досвідчений біеміксер Дмитро, який катається з 10 років.

Із раннього дитинства спортсмен спостерігав за старшим братом, з якою майстерністю той виконує різноманітні трюки на BMX, і мріяв, що коли підросте, теж зможе повторити їх.

Як розповідає екстримал, найголовнішою проблемою на перших етапах його захоплення, була відсутність у рідному місті спеціально облаштованого майданчика для занять подібним видом спорту. Відтак, він їздив вуличками, парками й скверами, а там, як відомо, є ризик травмувати як самого себе, так і оточуючих.

«Та й людям не подобається, коли поруч із ними на пішохідній зоні хтось стрибає на велосипеді», – жартує він.

Водночас, BMX досить дороге задоволення. Так, до прикладу, нова рама вартує орієнтовно 6 тис. грн, одна металева втулка, що кріпиться на вісь колеса і служить для виконання різних трюків, – 4 тис. грн, одна покришка – тисячу гривень, а їх потрібно змінювати щороку. Окрім того, деталі велосипеду досить швидко зношуються після відпрацювань трюків і потребують систематичного оновлення.

У кругленьку суму обійдеться одяг зі взуттям, адже вони в екстремальних видах спорту можуть зіграти велику роль, при виконанні різних складних елементів. Зокрема, наприклад, обравши неякісні й незручні кросівки, є ризик серйозного травмування гомілки.

Разом з тим, зібравши бюджетний велосипед, озброївшись бажанням та наполегливістю, вивчивши достатню кількість трюків, можливо взяти участь у міжнародних та всеукраїнських змаганнях, призи на яких є досить вагомими.

«Якщо спортсмен покаже хороші результати, на нього відразу звернуть увагу спонсори, і він уже ніколи не замислюватиметься про вартість свого «двоколісного», – каже екстримал Дмитро.

Також це ще й досить небезпечний вид спорту. Травмуватися, катаючись на BMX, на багато простіше, аніж на скейтборді чи роликах. Особливо частими є раптові падіння, у результаті яких можна отримати різноманітні переломи, садна, забої ліктів, порізи ніг від педалей. Водночас, за словами спортсмена, травми бувають найрізноманітнішого характеру, усе індивідуально і залежить від багатьох чинників.

«Знайомий беіміксер під час стандартного трюку «Ванетті», що виконував неодноразово, невдало приземлився, і як наслідок, впав на спину, після чого у нього почався напад епілепсії», – ділиться спогадами Дмитро.

Досвідчений екстримал, не радить виконувати трюки на BMX у вологу та дощову погоду, оскільки це дуже небезпечно.

«Велосипедист ризикує отримати серйозну травму замість очікуваного задоволення та адреналіну», – каже спортсмен.

Незважаючи на всю небезпеку, BMX має і свої переваги:

  • Подарує приємні емоції, додасть нових вражень, допоможе розвинути концентрацію та уяву;
  • Тренує серце, судини та органи дихання, позитивно впливає на тонус організму і здоров’я в цілому.
  • Робить тіло більш підтягнутим та спортивним.

У якому ж віці, краще всього починати тренування? У першу чергу, батькам варто прислухатися до інтересів та бажань дитини. За словами фахівців, починати кататися можна з 7-8 років, але складні трюки виконувати слід лише після 13-15 років.

Запаморочливий аромат свободи, адреналін, відчуття що ти здатний на все – ось заради чого люди витрачають час, сили та величезні гроші у спортивних магазинах. Для багатьох любителів цього виду спорту BMX не просто улюблене заняття або захоплення у вільний час – це шлях до пізнання себе і своїх можливостей, навіть більше, для них – це стиль життя!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *