11
0

24068719_1439489112845185_469725485741358884_oЗустрічі з цікавими людьми на факультеті журналістики продовжуються! Сьогодні, 11 грудня, студенти дізналися секрети використання відкритих даних у журналістських розслідуваннях та цікаві факти про роботу із OpenData. У ролі спікерів виступили розробник та керівник проекту Є-data Олександр Щелоков та аналітик Є-data Юрій Голубчик.

Оскільки всі дані – це в певному сенсі цифри, ми вирішили, що буде доволі символічно розповісти про сьогоднішню зустріч у вигляді 10 цифр, що стосуються OpenData, які прозвучали з уст наших лекторів.

1. За 350 років з часу появи перших узагальнених даних люди не вигадали жодного нового способу їх упорядкування. Ми й далі складаємо таблиці, вписуємо назви і цифри в порожні клітинки, лише тепер полегшили собі життя за допомогою технологій та автоматизованих програм.

2. Вся інформація, яку сьогодні можна відшукати на просторах Інтернету, на 52% зроблена роботами. Деякі експерти вважають, що через 10 років частка такої інформації становитиме 90%. Але декада – це дуже великий проміжок часу, ймовірно, це станеться раніше.

3. Якщо в майбутньому ви плануєте бути журналістами, які пишуть новини, мушу вас розчарувати. Бот за одну секунду пише 2000 текстів. Тому зовсім скоро журналісти-новинарі будуть абсолютно незатребуваними. Вихід для вас є: ексклюзивні інтерв’ю, фахова аналітика, оригінальні ідеї, іронічні тексти – все те, що не зможе втнути жоден робот.

4. Число 3 є символічним для порталу Є-data: три роки пішло на те, аби Верховна Рада прийняла Закон України «Про відкритість використання публічних коштів», три місяці – на створення порталу, три дні – на перше журналістське розслідування. А сьогодні зробити власне розслідування за допомогою Є-data можна всього за три кліки.

Прапор Є-data на факультеті журналістики
Прапор Є-data на факультеті журналістики. Фото Андрія Гірняка

5. У порівнянні з іншими подібними порталами Є-data займає доволі малий об’єм пам’яті – 0,5 ТБ.

6. 70% українських підприємств, які реєструвалися в базі Є-data, використовували для цього домени @mail.ru. Дослідження свідчать, що сьогодні використовується ще 3 127 таких поштових адрес.

7. У світі існує так званий рейтинг щастя населення кожної країни. Найщасливішою країною 2017 року виявилась Норвегія. А Україна посіла аж 132 місце. А ще ми 11-ті за рівнем тероризму у світі, 53-ті за свободою преси та 131-ші за індексом корупційних передумов. Але не варто порівнювати себе з кимось, головне – знати, що ми завжди можемо більше!

8. 147 транснаціональних компаній контролює 40% усього світового багатства. Серед них Barclays plc, Capital Group Companies Inc, FMR Corporation, AXA тощо.

9. 70% щоденних платежів в Україні проводить Державне казначейство.

10. Щодня порталом Є-data користуються 21 000 людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *