6
0
Фото з офіційної сторінки Сергія Бабкіна
Фото з офіційної сторінки Сергія Бабкіна

7 жовтня

17:30

До ночі ще довго, але біля клубу «Малевич» уже людно. Підходимо ближче й помічаємо, що натовп чітко розділений на два табори. Біля входу до клубу стоїть група людей. Більшість с чоловіки років 40, одягнені у камуфляжні костюми з розпізнавальними знаками «Правого сектору», «УКРОПу» та інших патріотичних організацій, поряд з ними – хлопці та дівчата років 16-20, одягнені в спортивний одяг, обличчя прикриті темними балаклавами. Один із чоловіків взяв до рук рупор: «Для тих, хто тільки що прийшов, повідомляю, що ми не дозволимо, щоб сьогодні на сцені цього закладу виступав російський «сраколиз» Сергій Бабкін. Він давав концерти в Криму та Москві. Точні докази ми оприлюднимо через тиждень. Сьогодні ж проводимо мирний мітинг. У нас єдина вимога: нехай Сергій Бабкін визнає Росію країною-агресором».

На концерт сходиться все більше людей. Фанати стривожено обертаються навкруги й не розуміють, що відбувається. Вони чули, що подібна ситуація сталася й 2 жовтня, під час концерту в Рівному, але тоді людям вдалося потрапити до зали.

18:30

Півгодини до концерту. Атмосфера напружена, темніє й накрапає дощ, температура на вулиці опустилась до +6°С. До активістів вийшов арт-директор клуба Юліан Фінюк. На вигляд молодий чоловік, років 25. Намагається знайти компроміс, але все дарма. Крізь затемнені вікна другого поверху «Малевича» видно персонал, який з тривогою поглядає на ситуацію, яка склалась біля входу. Тим часом до клубу під’їжджає декілька автомобілів патрульної поліції Львова. Зовсім юні на вигляд, здається, що дехто з них навіть молодший, ніж активісти. З юрби фанатів лунають незадоволені обговорення: «Квитки на концерт зовсім не були дешеві. Я збирала ці 400 гривень два місяці, я просто хочу послухати музику, а не дивитись на цей цирк у балаклавах».

Біля «Малевича» вже майже 500 людей. Активісти почали метушитися, побігли перекривати додаткові входи до клубу. Нікому достеменно не відомо чи мають вони при собі зброю, але коли один з них поправляє штани, то встигаю помітити шмат арматури, яка «причеплена» до ноги харчовою плівкою. У нас, як завжди, мирний мітинг, але раптом що…

22361044_337217420076991_312045788_n

19:30

Активісти гріються кавою, а може й чимось міцнішим, бо в повітрі помітний запах алкоголю. Одна з фанаток намагається пролізти крізь стіну блокади. Люди все тісніше підходять до входу. Хтось починає кричати, до кінця не зрозуміло чи це просто вияв емоцій чи й справді щось серйозне. Біля клубу все більше журналістів та просто людей, які із зацікавленням дивляться на дійство. До одного з активістів підходить молода дівчина й тихо починає говорити:

– Концерту не буде?

– Ні. Ми не допустимо, щоб Бабкін виступав у Львові, – відповідає молодий активіст.

– Не думала, що побачу тебе по той бік барикад.

– Зрозумій мене правильно, ми не можемо цього допустити.

– Добре. Поговоримо на парах. Може.

Всього на мить на обличчі парубка з’являється сумнів, але за спиною лунає вигук «Слава Україні!» й він знову починає виконувати роль пікетувальника.

До людей виходить директор закладу, він пропонує активістам можливий варіант вирішення ситуації. «Малевич» віддасть усі гроші, за оренду закладу на цей вечір, на благо української армії. Пікетувальники відмовляються.

20:30

Ми стоїмо на холоді вже 3 години. Не відчуваємо пальці рук і ніг. Фанати не втрачають надію й не розходяться.

Десь серед публіки з’являється молодий хлопець з гітарою, починає грати пісні Бабкіна. Спочатку підспівує тільки декілька людей, усі інші уважно прислухаються, згадують слова. Люди гуртуються навколо юнака з гітарою й навіть стає тепліше. Уже через декілька хвилин композицію «Я не той» співають усі, хто прийшов на концерт Сергія.

Раптом фанати вибухають оплесками, на їхніх обличчях вперше за вечір з’являються усмішки. Сергій почув пісні під гітару й вийшов на другий поверх «Малевича». Хоч темне скло й не дало можливості побачити музиканта повністю, але дружніх помахів рук вистачило для фанатів.

Активісти теж не мовчать. Намагаються співати повстанські пісні та пісні Вакарчука, але чомусь не виходить, навіть пісні «Океану» не рятують. Чи то композиція не та, чи то не всі слова знають. Якщо взагалі знають…

Молоді активісти-патріоти поводять себе дивно. Роблять селфі. Намагаються обзивати людей, які прийшли на концерт. Кажуть, що ми не любимо України. До них підходить старша жінка й запитує скільки їм заплатили за цей цирк, на що молода активістка, не знаю чи їй навіть 18 є, відповідає: «Ми – патріоти, а ти – сепаратистка. Не любиш Україну, прийшла під московського клоуна танцювати».

Жінка з обуренням відходить. Не бачить жодного сенсу сваритися з цими дітьми.

До пікетувальників підходить молода дівчина й починає ставити запитання чому її не пускають, але говорить вона російською мовою: «Ти взагалі москалька. Де вас у Львові стільки набралося?! – кричить до неї активістка».

У дівчини сльози на очах, вона з переїхала до Львова з Донецька минулого року, мову ще вчить. Коли хвилюється, на жаль, поки що не може говорити українською.

22361429_337217423410324_1898813131_n

21:30

На своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Instagram Сергій Бабкін викладає відеозвернення до фанатів, які прийшли на концерт у Львові: «Я –патріот своєї країни. Я люблю свою країну, я живу у своїй країні, я стараюсь для своєї країни і для своїх людей. Ті, хто знають мене, знають, що я – музикант, я – далекий від політики. Вони знають, що я говорю зі сцени, говорю своїми піснями. Мені дуже шкода, що ті люди, які забороняють нам концерт, вважають, що їхня позиція вища, ніж ваша (шанувальників). Вони називаються “свободою”, однак не дають цю свободу, – сказав музикант.

21:45

До людей виходить один із представників клубу «Малевич»: «Вибачте, але захід сьогодні не відбудеться. Сергій не хоче в жодному разі наражати вас на небезпеку, тому концерт відмінили. Гроші за квитки повернуть. Усі деталі щодо цього будуть висвітлені на офіційній сторінці події в Facebook. Гроші за оренду закладу на цей вечір ми вже передали представникам української армії».

Активісти радіють. Фанати творчості Сергія Бабкіна щиро розчаровані.

«До чого тут політика, він ніколи не підтримував жодної політичної партії! Сергій виступав в Криму в 2014 році, після того більше ні разу. Він передає гроші на армію, просто не афішує цього. Нехай блокують концерти Лободи й Макса Барскіх», – обурюється молода прихильниця творчості Сергія.

Замерзлі, з червоними руками й носами, навіть зі сльозами на очах, люди розходились. Активісти раділи й усміхалися. Почали співати гімн України. Фанати не знали, що робити. Розгублено слухали, а в очах читалось непорозуміння: невже я справді сепаратист? Дівчинка в юрбі, з тризубом на шиї, мимовільно до нього доторкнулась і так залишилась стояти на холоді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *