4
0

Інструкція з використання. Вибрати одну з книг відповідно до настрою. Майстерно загорнутись у плед і не розлити на себе чай. Нарешті вмоститись. Забути про усе навколо і прожити додаткове життя з головним героєм. Часом відводити погляд від сторінок, щоб отямитись від бурхливих емоцій чи обдумати цікаву тезу автора.

Для втечі:

«Шоколад» Джоан Гарріс

В одне маленьке містечко, де традиції і порядок вважають найбільшим щастям, приїхала жінка з донькою (запрошую туди і вас). Жителі одразу наставили колючки цій надто сміливій особі. В її усмішці староста побачив загрозу своєму авторитету. Відсутність батька у дитини змусила місцевих жінок відсахнутись від Віанни. Священик закликав вірян не спілкуватись із людьми, які ігнорують його палкі проповіді. Та найбільшою її помилкою став шоколад. Маленька крамниця з яскравими стінами, аромат кориці, неймовірні вітрини і непристойне різноманіття солодощів. Насолода у первобутньому вигляді. Віанн вміє розпалити вогонь поєднанням смаків і знає секрети кожного покупця. Але чи знає хтось її таємницю?

«Свято, яке завжди з тобою» Ернест Хемінгуей

Не обов’язково купувати квитки на літак і вишукувати вільні вихідні, щоб побачити Париж. Ця книга подарує вам більше. Ви зможете пожити у цьому місті, потоваришувати з Фітцжеральдом і випити кави з Хемінгуеєм, поки він писатиме свої твори. Нариси американського поета про паризький період і подружнє життя можуть стати справжнім путівником. Сторінки намалюють перед вами атмосферні кав’ярні французької столиці, введуть у салон відомої меценатки та просто з-під пледу вкинуть до компанії молодих письменників. Знаєте, що найцінніше в цих нарисах? Їхня справжність. Кожен герой справді жив, справді ходив тими вулицями і справді чув ті компліменти від критиків. Ви зазирнете кудись глибше, ніж стаття у Вікіпедії чи біографія підручника. І відтепер ці люди, вулиці і свято завжди будуть з вами.

Кадр з екранізації книги “Шоколад”

Для емоцій:

«Вальс у темряву» Вільям Айріш

Якщо ви втомились від аналітичного мислення і хочете від книги не користі, а переживань – це для вас. Беріть в руки цей твір і вальсуйте в темряві, де очі заплющені від кохання, а кожен крок може стати останнім. Саме так жив Луї Дюран. Він – бізнесмен, який шукав собі наречену, що буде зустрічати його з роботи, заколисуючи на руках малюка. Але сталось по-іншому. З корабля до нього зійшла не мила жінка, а підступний вогонь під ім’ям Джулія Рассел. Вона спалила усе, що було в доброчесного чоловіка, але здається, обпеклась сама. Пристрасним доповненням до роману стане фільм «Спокуса» з Анджеліною Джолі та Антоніо Бандерас в головних ролях.

«Століття Якова» Володимир Лис

Українські автори теж знають, як перетворити 15-хвилинний відпочинок на кількагодинну пастку зі слізьми і зітханнями. Відгуки підтверджують: ви забудете про час і гарячково перегортатимете сторінки одна за одною. Це книга про одну людину і 5 держав. Сторічний Яків Мех пережив тоталітарні уряди, пройшов війну і втратив близьких. Він витримав навіть те, після чого, здавалось, жити неможливо. І ось, після стількох драматичних десятиліть стається ще дещо: герой рятує молоду дівчину, яка задала лише одне питання і отримала дуже довгу відповідь. Ви забуватимете, як дихати, ваш чай охолоне, а смартфон залишиться непочутим. Але століття Якова стане й вашим.

Кадр з екранізації книги “Захист Лужина”

Для роздумів:

«Таємнича історія Біллі Міллігана» Деніел Кіз

24 особистості в одній кімнаті. У кожного свій характер і темперамент. Вони могли б мирно співіснувати разом, займаючись своїми справами, якби не один нюанс. У них лише одне тіло на всіх. Це не фантастика і не жахи, а реальний клінічний випадок кінця минулого століття. Так, ви навіть можете загуглити фотографії головного героя і переглянути коротке інтерв’ю. Біллі Мілліган через зґвалтування потрапив до поліції, де розкриття злочину завершилось сенсацією у світі психіатрії. Лікарі виявили, що свідомість чоловіка поділяють між собою різні особистості: від маленької Крістін до інтелектуала Артура і австралійця Уолтера. Познайомтеся з цією компанією і вони ще довго будуть у ваших думках.

«Захист Лужина» Володимир Набоков

Меланхолія у чистому вигляді, як і кожен роман Набокова. Повільні думки, що ліниво стікають вниз сторінки, та гарячкові вчинки, які пробуджують мозок. Шахи стали для головного героя окремим світом, але геніальний мозок дав збій і згодом весь реальний світ перетворився на шахи. Люди, які продумують усі ходи наперед, і чорно-білі клітинки переслідували гросмейстера. Але він винайшов свій захист. Зробити неочікуваний крок, пожертвувати чимось важливим і збити суперника з думки. Та де в цій стратегії закінчується геніальність і починається божевілля?

Примітка: Найкращого ефекту від лікування можна досягти, якщо перед цим висидіти кілька годин на нудних парах, змерзнути в аудиторії та змокнути під осіннім дощем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *