0
0

au-pair-europaВиїхати кудись на один рік без великих затрат сьогодні стало реальним явищем. Так, за допомогою «Au Pair» – програми культурного обміну, яка дає можливість молоді подорожувати та жити в іншій країні, мешкаючи в «новій» для себе сім’ї, кожен може побачити світ та життя людей в різних куточках нашої планети. Зазначу, що дана програма діє не один рік, і задоволених від неї чимало. 

Загалом про Au Pair

Метою цієї програми є обмін культурними надбаннями кожної зі сторін. Попри всі вигоди, є безліч вимог до кандидатури, яку збирається прийняти до себе сім’я. За домовленістю, Au Pair (так ще називають того, хто вирушає за обміном) має мати базові знання мови країни, де проживатиме. Вік учасника має становити 18–29 років. Якщо ж ти старший, то нічого страшного, адже з сім’єю можна обговорити ці пункти та домовитися, тому вік – не перешкода. Також Au Pair повинен бути неодруженим та не мати дітей.

Основні обов’язки та права учасників

Оскільки основним заняттям учасника програми буде догляд за дітьми, він повинен володіти цими навичками, а також мати хорошу витривалість, бути фізично та психічно здоровим. Досвід у роботі по дому, бажання допомогти, самостійність, відповідальність та відсутність шкідливих звичок – усе це буде вашою великою перевагою у пошуках сім’ї для програми.

Обов’язки учасника та сім’ї, яка його приймає, різко відрізняються. У той час, коли доглядатимеш за дітьми, ти також повинен ходити на курси іноземної мови 2–3 рази на тиждень (і це обов’язково), допомагати по господарству, адже родина буде повністю утримувати тебе за свої кошти.
Тобі надаватимуть безкоштовне житло та харчування, кишенькові гроші (а це близько 260 євро в місяць), приблизно 50 євро в місяць на оплату мовних курсів. Разом із тим будуть оплачувати твою медичну страховку та інші витрати, що пов’язані з дозволом на перебування у країні.

Важливо сказати, що зазначені суми не є точними, адже усе залежить від сім’ї, в яку Ви потрапите, і ваших взаємних домовленостей.
Попри усі обов’язки, учасник програми має деякі права. До них належить право на вільний час для відвідування мовної школи, 2 дні відпустки щомісяця (зазначу, що відпустку також оплачує родина, в якій ти перебуваєш), а також право на розірвання контракту.

Плюси та мінуси обміну

Люди, які користувалися даною програмою, їздили та жили за кордоном, мають свою думку щодо цієї сучасної можливості. Відтак, плюсів даної програми обміну є безліч. В першу чергу – це мовна практика, адже, будучи присутнім у повсякденному середовищі життя носіїв іноземної мови, ти зможеш легше та швидше її вивчити або ж вдосконалити свої навички.

Не менш важливим пунктом є досвід поводження з дітьми. Особливо актуальним це буде для дівчат. Третім плюсом є можливість розвиватися у плані навчання та роботи. Під час цієї подорожі можна розширити коло своїх друзів не лише з країни, куди потрапиш, але й усього світу. Як не крути, але без друзів та спілкування буде самотньо та нецікаво, тому це – плюс.

Тепер щодо мінусів. Незалежно від того, як ти знайшов сім’ю – через компанію, Інтернет, друзів чи знайомих – немає ніякої гарантії, що ти залишишся в ній і, скажімо, що ви порозумієтесь. Наступним мінусом є психологічна витримка. Вона повинна бути у всіх, хто наважується на такий крок і готовий жити в іншій сім’ї, де потрібно себе контролювати та не дозволяти собі говорити зайві слова за будь-яких обставин.

Загалом, якщо ви комунікабельна і активна людина, вам варто спробувати себе в цьому, адже це великий досвід. І найголовніше: не варто шкодувати часу. Подорожуйте світом, живіть з іншими людьми, спілкуйтесь з ними, дізнавайтесь багато цікавого та розширюйте свій кругозір в такий спосіб з програмою «Au Pair».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *