2
0
Фото із сайту Настоящеє Время.
Фото із сайту Настоящеє Время.

У Саудівській Аравії жінкам нарешті дозволили відвідувати стадіони, де проходитимуть футбольні матчі. Допоки мова йде лише про 3 арени, а саме: в Ер-Ріяді, Джидді та Даммамі. Якщо бути відвертим, вперше жінки потрапили на стадіон ще в вересні, під час національного свята. Там їм виділили сімейний сектор, аби відгородити від чоловіків. Проте чи це щось змінює?

Українська гросмейстерка – Анна Музичук – бойкотувала останній чемпіонат світу через місце його проведення. Вгадаєте країну? Звісно, це – Саудівська Аравія. Своє рішення Анна пояснила катастрофічним порушенням жіночих прав у цій країні, а також, небажанням завжди носити абайю, ризикувати своїм життям та весь час ходити в супроводженні чоловіка. Не змінив рішення гросмейстерки навіть той факт, що в Саудівській Аравії уже дозволили жінкам сідати за кермо (о, нарешті!). Її рішення підтримали деякі шахісти – чоловіки, як от: американець Хікару Накамура та латиш Ігор Коваленко. Анна Музичук опублікувала пост у Facebook, який набрав 118 тисяч лайків, трохи більше, ніж 50 тисяч репостів та 15 тисяч коментарів. Це стало найпопулярнішим дописом за всю історію українського сегмента цієї соціальної мережі. Така активність людей (нехай і тільки в соцмережі) демонструє готовність виступати проти гендерної сегрегації в будь-яких її проявах.

Фото із сайту Укрінформ.
Фото із сайту Укрінформ.

Дискримінація жінки – це риса, присутня майже усім арабським країнам. Річ у тім, що коран (як дуже давня й традиційна книга) сам по собі вносить невимовно багато сексизму в життя пересічних мусульман. Та чи в кожній мусульманській країні права жінки пригнічуються так, як у Саудівській Аравії? Не в кожній, саме ця країна нафто-долару є взірцем ідеального мусульманського законодавства. Серед нещадних обмежень, присутні такі: жінка-аравійка отримує вдвічі менше спадку, якщо він повинен ділитися між нею та чоловіком; згідно з даними, що їх опублікувала ООН, 16% дівчат-підлітків у Саудівській Аравії вже заміжні (багато представників вищого духівництва стверджують, що жінка може виходити заміж з 9(!!!) років); у законодавстві цієї країни немає жодного слова про зґвалтування, а всі справи, щодо цього передаються в шаріацький суд, де злочинець може легко залишитися без кари; під час розгляду справи у суді, одне свідоцтво чоловіка дорівнює двом жіночим (і це офіційно!). Це лише скорочений список прикладів дискримінаційного характеру побутового життя жінки в Саудівській Аравії. Принаймні, найбільш шокуючі з них.

Мешканці західних країн часто повторюють, що кожному, ніби, своя правда й ми не маємо права вказувати представникам інших культурних пластів, як їм себе поводити, а як не поводити. Проте ми часто забуваємо, під час таких промов, про звичайну людяність і любов. Забуваємо, що, поки ми живемо в більш-менш цивілізованих умовах, мешканки однієї з найбагатших країн світу потерпають у пастці, в яку вони потрапили просто тому, що народилися не там, де поважають людей, чиї статеві органи не є чоловічими. Ми звикли бойкотувати Російську Федерацію та накладати на неї санкції (а також, просити більш впливові країни так робити) через їхні жахливі злочини проти нашого народу та державності. Але, чому тоді ми ніяк не реагуємо на злочини проти людини (нехай і не української)? Рабство, насильство, обмеження – це буденність аравійської жінки. Можливо, світова спільнота якось зреагує на ці проблеми після гучних заяв найкращих шахістів світу. Але, скоріше за все, таки не зреагує, адже місце проведення чемпіонату світу з шахів, так чи інакше – Саудівська Аравія, отже у Міжнародної федерації шахів з’явився ще один спонсор. Шкода, що людське щастя, а, подекуди, й життя коштує так мало.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *