1
0

Сьогодні образ ангела неймовірно популярний і у світі, і в Україні зокрема. Їх зображують усюди: на іконах, на коміксах, на обкладинках книг, на листівках, на пам’ятках архітектури і на звичайних будинках. З роками образ ангела все більше і більше трансформується, набуваючи найрізноманітніших форм та значень. Але те, що ми знаємо – на поверхні. Тому, якщо Ви бажаєте зануритися глибше,  виставковий проект «Ангели» неодмінно Вас вразить.

Автор і куратор однієї із найбільших українських культурних подій Павло Гудімов. Арт-менеджер зібрав понад 400 експонатів, які розміщені у 23 залах Палацу Лозинського і Музею Пінзеля. Ця виставка – простір експериментів, який допомагає осягнути образ ангела за допомогою зору, слуху та дотику. Три роки організатори збирали артефакти: деякі з них надали музеї та галереї, деякі взяли із приватних колекцій, а щось привезли з-за кордону.

Увійшовши в першу залу, розумієш, що кожен експонат по-своєму промовляє до Вас. Це і не дивно. Адже кожен ангел – інший, особливий. У своїй епосі він мав своє значення. Упродовж віків він з’являвся, зникав, набував релігійності, соціальності, попсовості. Тому знайти тут можна різне: від Альбрехта Дюрера і Франсуа Буше до Володимира Костирка і Мирослава Ягоди.

Зрозуміти «природу ангелів» допомагають експерти. Марта Тимошенко – знавець Античності і експерт розділу «Крилаті». Тут про міфологію і культуру, про початок, про персоніфікацію, образи богів і духів. Марія Цимбаліста, Світлана Тимків, Анастасія Камалдінова, Максим Мартин – експерти розділу «Сюжети». Християнське мистецтво – до кінця нерозвідане, цікаве та неоднозначне. Тут про ангелів і релігію. А ще рубрика «Ієрархія та Арханели», «Культура», «Ангели і люди» і багато цікавого для людей будь-якого віку. Інсталяції, ікони, картини, скульптури, марки, книги, фільми. Багато крил, багато ангелів.

Відвідати цю масштабну виставку не просто можна, а потрібно до 22-го вересня.  Поспішіть! Бо у Вас так мало часу побачити «Ангелів» у Львові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *