Канікули в Амстердамі: сир, вино та «Coffeshop»

6
0
Автор фото @jlufer

Автор фото @jlufer

Нідерланди – країна смачної їжі, цікавого «кавового шопінгу» та велосипедистів. Протягом багатьох років ця країна здавалася мені дуже далекою і маловідомою. Проте одного дня доля зробила мені подарунок і я кардинально змінила ставлення до цієї «непримітної» країни.

Загальна площа Нідерландів не вразить нікого, адже країна займає лишень 132-те місце у світовому переліку. В розпорядженні нідерландців 41 526 км², але у вашому серці знайдеться значно більше місця для батьківщини Вінсента Ван Гога та Анни Франк. Відкривши одне місто, одразу хочеться пізнати ще одне. Мої ознайомчі мандри Нідерландами розпочалися із Амстердаму. Надзвичайно хотіла проїхатися каналами, на власні очі побачити вулицю «Червоних ліхтарів» та спробувати справжнього сиру, тому вибір і впав на місто, у якому не існує жодних заборон.

Тут панує абсолютно казкова атмосфера. Амстердам – поєднання старовинних європейських традицій із сучасними технологіями та абсолютно прогресивними людьми. У цьому місті не соромляться бути справжніми. Кожен мешканець унікальний, незвичний і дуже щирий.

Амстердам - місто кольорів. Фото із сайту "По всему свету"

Амстердам – місто кольорів. Фото із сайту “По всему свету”

Окрім цього, нідерландці люблять та вміють частувати своїх гостей. В Амстердамі вас обов’язково пригостять смачним сиром, наллють вина, а із собою загорнуть запашних «голландських вафель». Проте ароматно у місті не лише від величезної кількості тюльпанів. Коли вперше потрапляєш до столиці Нідерландів, одразу відчуваєш доволі різкий та незвичний запах, який переважає у повітрі. Недосвідченого мандрівника із легкістю можуть заманити до так званих «Coffeshop». На перший погляд це звичайна кав’ярня, у якій можна випити лате чи американо. Але коли до рук потрапляє меню, стає зрозуміло, що каву тут не пропонуватимуть. Амстердам дійсно не має обмежень, тому будьте обережні. І в пошуках нового та незвичного пам’ятайте про вплив наркотиків на свідомість людини.

Обов’язково скуштуйте ще одну національну страву нідерландців – оселедець. У Нідерландах його продають скрізь. Своєрідний фаст-фуд , адже цю рибу подають на булочці із спеціями та додають пристойну порцію цибулі. Зазвичай мені така їжа не смакує, але бути в Амстердамі і не з’їсти оселедця, означає – не бути в Амстердамі. Адже кожну другу суботу червня в Голландії відзначають свято оселедця, відразу ж після того як у порт доставили першу рибину нового улову. Люди збираються на свято, щоб посмакувати і розважитись .

Якщо матимете час, зазирніть до музею Вінсента Ван Гога. Просторі зали, неймовірна сучасна архітектура та мистецтво на кожному кроці не залишать вас байдужими. Квиток коштує приблизно 600 гривень, але це гроші, про трату яких ви не пошкодуєте. Вас обов’язково зацікавить біографія цього митця. Роботи Ван Гога назавжди залишаться у пам’яті. Амстердам дає можливість поринути у історію Другої Світової війни. Будинок Анни Франк відкритий для усіх охочих. Це не просто музей з експонатами, які припали пилом. У ньому зберігся увесь трагізм та біль, який відчували люди під час війни. В Україні видавництво «Vivat» 2017 року видало перекладений «Щоденник Анни Франк», тому якщо не маєте можливості відвідати Амстердам – прочитайте книгу. Вона подарує шматочок цього міста вашій душі.

Музей Ван Гога. фото із сайту YARVITTO

Музей Ван Гога. фото із сайту YARVITTO

1500 мостів і близько 90 островів подарували місту звання «Північна Венеція». Кожен гість Амстердаму просто зобов’язаний сісти на катер та проїхатись каналами міста. Така прогулянка розповість про історію заснування, кількість мостів та цікаві факти із життя нідерландців. Ви зустрінете на лайнері не лише туристів, а й місцевих мешканців, які насолоджуються красою свого рідного міста.

Нідерланди – країна, яку я обов’язково відвідаю вдруге. У ній кожна людина може відчути себе дійсно щасливою та вільною. Мене вразив та надихнув Амстердам, він сповнив енергією і звільнив від усіх страхів. Але взамін на мою теперішню безстрашність, він забрав частину мене та заховав до своїх золотих скарбів.

Аліна Величко

Аліна Величко – студентка факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам сподобається