3
0

12Вам відоме відчуття надмірного щастя? Бо мені так. Я відчула, що за спиною у мене виросли крила в той момент, коли найбільша мрія мого життя здійснилася.

Подорож до Сполучених Штатів Америки – мій перший закордонний досвід, який часто згадую з усмішкою на вустах. Протягом півроку я була відірвана від свого рідного дому, від сім’ї, від такого звичного мені світу, одне слово – було непросто. Але, знаєте, я ні разу не пошкодувала, що наважилась зробити цей ризикований крок – відвідати країну мрії.

Стати туристом, гуляючи знаменитими вулицям Нью-Йорка, – не моя ціль. А от бути одним із місцевих жителів і відчути на собі всі переваги та недоліки цього міста – те, чого я прагнула. Тому, не довго роздумуючи, зібрала всі потрібні документи і чекала на співбесіду в американському консульстві. Ще довго буду згадувати ночі без сну й надмірне хвилювання через отримання візи. Проте доля мені усміхнулась – це я зрозуміла, коли консул привітав словами «Your visa is approved!». В той момент я перебувала на сьомому небі від щастя – American dream стала реальністю.

США повністю змінили мене, адже додому поверталася зовсім іншою людиною. Суспільство, транспорт, світогляд людей – це все стало таким рідним і близьким за короткий період часу, що перших три місяці після повернення я змушена була лікуватися від депресії.

Маю велике бажання поділитися з вами своїм досвідом, розповісти те, чого ви ніколи не почуєте про США в школі чи в університеті на предметі географії. Чим так дивує ця країна? Що найбільше привабило, а що навпаки – відбило бажання повертатися знову?

Будівля муніципалітету у Філадельфії
Будівля муніципалітету у Філадельфії

Люди, які усміхаються

Перше, що вражає, – це усмішки людей та їх хороший настрій. Коли починаєш тільки знайомитись з життям в Америці, спочатку здається, що суспільство всім задоволене, персонал у супермаркетах обожнює свою роботу, адже постійно всміхається і бажає вам гарного дня. Проте чи задоволені вони насправді?

Звісно, що ні. І це я зрозуміла на власному досвіді. В Америці я працювала офіціанткою в кафе у штаті New Jersey, мені доводилось часто спілкуватися з людьми. З першого робочого дня дали зрозуміти, що в мій обов’язок входить звертатися до кожного відвідувача фразою «Hi! How are you?» і усміхатися. З часом здогадалась: щирість, яку проявляють незнайомі вам люди, насправді – фейк.

В американській культурі заведено з самого дитинства прищеплювати позитивні емоції. Популярний девіз «keep smiling» (сленг), що в перекладі означає «не здавайся», цілком і повністю відтворює американський стиль життя – ніколи і нікому не показувати, що у тебе не все гаразд.

Coffee-манія

Американці не кавомани, вони – фанатики кави. Коли зранку відвідувачі приходили в кафе, я знала, що 90% із них купуватиме горнятко кави. Спочатку складалося враження, що пити вранці каву – це священний обов’язок кожного.

Таке фото мріє зробити кожен :)
Таке фото мріє зробити кожен 🙂

Великі порції і «take it to go»

Всі, хто прожив у США бодай місяць, набирають вагу. Я – не виняток. Тут дуже складно і дорого знайти здорову їжу. В супермаркетах багато яскравих упаковок із чіпсами, різними видами морозива, і пройти повз усе це «добро» просто неможливо.

Великі порції – це частина американської культури. Маленьких страв тут просто не існує. Супи і салати, заправлені неймовірною кількістю соусу, часто входять в ціну вашої основної страви. Погодьтеся, з’їсти все за один раз просто нереально. Тому американці винайшли «take it to go».

Якщо ви не доїли свою порцію, завжди можна взяти з собою те, що залишилось. Забирати їжу, за яку ми заплатили, – цілком нормально.

Олександра Слободенюк
Олександра Слободенюк

Стиль одягу

Не буду говорити про всіх, але більшість жителів США мають дуже дивне розуміння стилю. У 30-градусну спеку зі мною працювала американка, яка чомусь ходила в майці, шортах і (увага!) в зимових уггах. Наприклад, стиль підлітків спочатку викликав сміх: довгі шкарпетки, кеди в поєднані з широкими шортами, які здаються на розмір більшими. Проте з часом, коли я бачила людей, одягнених влітку в зимові шапки, – вже не дивувалась. Насправді американці одягаються так, як їм зручно, громадська думка тут зовсім не важлива.

Все, про що розповіла вище, – лише маленький початок великого списку. США – країна, яка перекреслює всі межі, до яких ти звик. Не знаю як інші, але я, перебуваючи в цій країні, відчула свободу і це вагома причина побувати там ще раз.

 

[wp-rss-aggregator source=”3458″ limit=”4″]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *