1
0
Богдан Желобчук – тренер особистісного росту
Богдан Желобчук – тренер особистісного росту

Ви вважаєте, 24 години – занадто мало для одної доби? Дедлайни, неначе дощечки доміно, гучно стукаються один об одного, не дозволяючи зімкнути очей? Таємницею, як встигнути все, не вдаючись до подорожей у часі, поділився Богдан Желобчук – тренер особистісного росту, дизайнер та підприємець, засновник філії школи розвитку SPE в Івано-Франківську. Тренінг-практикум «Зробити час своїм другом. Реальність чи погоня за неможливим?» відбувся 9 червня в iHUB Lviv.

«Уявімо, що час – це жива людина. Звуть його, до прикладу, Рудольфом!» – весело розпочинає Богдан. Для того, щоб налагодити стосунки з Рудольфом, потрібно дотримуватися нескладних правил, жити «днем маньяка ефективності». Кожен ранок повинен стартувати із самоналаштування. Ви ніколи не задумувались, з яких слів починаєте свій день? А насправді, дуже важливо казати собі мотиваційні фрази: «сьогодні я зможу здійснити все, що задумав(ла)», «цей день принесе лише хороші емоції». «Здається, лише слова, а вони ж відкладаються у нашій підсвідомості!» – пояснює тренер. Такі фрази допоможуть налаштуватися на правильний лад.

Обов’язковий етап успішного дня – концентрація. Богдан порівнює її з повною чашею води. «Весь світ навколо бореться за вашу концентрацію». Щоразу, коли ми відволікаємося на беззмістовні розмови, вивіски на магазинах, оголошення на стовпах, вода із нашої чаші вихлюпується. «Уявіть собі шкалу вашої концентрації. Вона падає паралельно з тим, як ви гортаєте стрічку новин у соцмережі», – говорить Богдан. Коли ж доводиться зайнятися важливою справою, нашої уваги залишається занадто мало, щоб зосередитись. Тому, важливою засадою успішності є скорочення до мінімуму хронофагів – пожирачів нашого часу. На думку Богдана, сюди належать навіть книги: «Завдання людини – творити. Якщо ми лише споживаємо інформацію, то чи не є ми паразитами? Ви прочитали 5 книг, а скільки встигли написати?» Ще один спосіб збереження концентрації – тренування, а саме – медитація.

Стратегічна справа і делегування – те, чим варто зайнятися вранці. Очевидно, що у всіх щодня є пункти справ, які не можемо зробити самостійно, які вимагають втручання інших людей: доставка з Інтернет-магазину, прибирання в приміщенні, наради. Це все потрібно робити вранці, для того щоб запустити процес. Поки ми складатимемо свою частину пазлу, інші додаватимуть до загальної картинки свої елементи. «Паралельно з вами повинно щось відбуватися – це закон ефективності».

Чи не найважливішим пунктом нашого «дня маньяка ефективності» повинен бути список справ. Хаос «треба», «сьогодні», «мушу» здатен повністю вибити із колії. Саме для цього щовечора варто складати план справ на завтра. І це не повинні бути лише глобально важливі пункти. Записуйте абсолютно все, що намагаєтесь втримати у пам’яті, тим самим звільните свій розум для думок і нових ідей. Також такий список допоможе об’єктивно оцінювати свої можливості. З часом розумієш, скільки справ реально варто планувати, що тобі до снаги встигнути за один день. «Аналіз дня потрібен для того, щоб не робити одних і тих же помилок», – пояснює тренер.

Дуже часто, захопившись погонею за успіхом, ми забуваємо про відпочинок. 10 хвилин щогодини, – 1 година в день, – 1 день в тиждень, – 1 тиждень щотримісяці – ідеальний варіант, на думку Богдана. Головне пам’ятати про зміну обстановки. Якщо ви згорнули вкладку з документом і відкрили «Пасьянс» – це не відпочинок. Потрібно повністю міняти середовище. Якщо працюєте в офісі, вийдіть на 10 хвилин надвір, довго виступали перед публікою – присядьте в тихому затишному місці. Тільки так ви зможете справді розслабитися і відновити свої сили.

«Не забувайте подякувати собі ввечері», – каже тренер. Це важлива умова ефективного дня. Виділіть мінімум 5 пунктів, за які можете себе похвалити сьогодні. Певною мірою це мотивує на здійснення своїх маленьких перемог.

Мимоволі виникає запитання, як встигнути все, якщо доведеться витрачати час ще й на вищезгадані речі? «Тайм-менеджмент повинен бути непомітним», – наголошує Богдан. Ми перевіряємо пошту сотні разів на день і навіть не помічаємо цього. Так само й це повинно стати нашою звичкою, рутинною справою. Головне не забувати: «Ми ніколи не встигнемо всього, треба встигнути найважливіше!»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *