4
0

o-BOOK-COFFEE-facebook

Між любителями почитати вже багато років йде війна, яка, здається, не припиниться ніколи. Перша половина – прихильники олдскулу, тобто паперу і друку, через незамінні тактильні відчуття та запах. Інші ж мають більш практичні погляди і надають перевагу електронним книгам, що дозволяє завжди носити із собою цілу бібліотеку вагою у 100 грам. От тільки мало хто із цих ворожих таборів здогадується, що книги не обов’язково мають бути паперовими чи набраними на комп’ютері, адже обидва варіанти вже занадто звичні та стандартні. А як вам такі матеріали для сторінок як тісто чи кава? Заінтриговані? Тоді гортайте далі, адже ми підготували для вас 9 найдивовижніших книжкових дизайнів.

ded6af7418c76b778d26e9ae1d6e8fc5--fresh-pasta-amazing-gifts

Перша книга – кулінарна і має назву «Das echte und einzige Kochbuch». Це видання корисне і практичне до останньої крапки, адже увесь текст у ній надрукований на свіжому тісті, а точніше на листках для лазаньї. Отже, усе просто – прочитав, додав між сторінками соусу та сиру, запік і маєш смачну страву. Гадаємо, видавництво «Gerstenberg Publishing House» кинуло серйозний виклик усім традиційним друкарням, чиї вироби десятиліттями збирають пил на полицях.

tumblr_lur9pqqUjs1qez2q6o1_1280

Назва «The Mirror Book» («Дзеркальна книга») говорить сама за себе, адже усі сторінки книги справді виконані зі дзеркального скла та спеціальної фольги. Додатком до цього видання, створеного Джоном Крісті та Роном Кінгом ще у 1985 році, стали рукавички, які потрібно одягати, щоб не залишити слідів на сторінках. Попри те, що у цій книжці зовсім немає тексту, вона має філософсько-психологічне спрямування. Кожна людина, гортаючи її сторінки, бачить своє зображення, що, за задумом авторів, має спонукати до самоаналізу та самовивчення.

kaelan

На перший погляд ця книга під назвою «We’re Getting On», написана Джеймсом Келаном, звичайна і непримітна. Але, попри свій вигляд, вона теж унікальна, адже папір у ній містить насіння берези. Тому, прочитавши текст, можна посадити примірник у землю і виростити справжнє дерево.

1designcriminals-close-book

Повертаючись до теми їстівних книг, розповідаємо вам про ще одне видання, яке можна і прочитати, і з’їсти, попиваючи чай. На цей раз обкладинка і сторінки книги «Design Criminals» зроблені повністю із цукру, а текст надрукований овочевими чорнилами. Переглянути відео створення цього неординарного видання, яке отримало престижну міжнародну премію із дизайну, можна тут https://vimeo.com/19672172

205cbe142c63d3c0cf898598a00a5581--glow-in-dark-design-editorial

Удень обкладинка цієї книги зовсім біла, без жодного знаку чи букви. Та з настанням темряви ви зможете дізнатись її назву – «Good ideas glow in the dark» завдяки буквам та корінцю книжки, що світяться. Це видання було створене хорватськими дизайнерами Bruketa&Žinić і розміщене у спеціальній кімнаті із цілою бібліотекою таких книг на Weekend Media Festival.

Karen_Bleitz-Mechanical_Word_Vol_5b

 

Наступною у нашому списку незвичайних видань є серія з 5 книг під назвою «The Mechanical Word», створена дизайнером Карен Блейц. Книги містять поезію Річарда Прайса, яку можна змінювати за допомогою інтерактивних механізмів: важелів, шестірней та важелів.

19894417_784187561741622_1669114556_n

Книга «Coffee Stains» Марти Хейден створена для того, щоб демонструвати користь кави для здоров’я. Її сторінки виготовленні із кавового осаду та прикрашенні багатьма авторськими ілюстраціями, які також виконані кавою.

19866655_784187568408288_1463524571_n

У цьому випадку оригінальність твору славнозвісного Едгара Алана По доповнилась унікальним задумом Хелени Фріель, адже, щоб прочитати цю книгу, її сторінки необхідно розірвати. Сама дизайнер пояснює, що твір «The Imp of the Perverse» («Демон протиріччя») розповідає про голоси у голові, які спонукають нас робити те, що, як ми знаємо, робити не варто. Цей задум Хелена вирішила передати й у самій формі книги, адже усім добре відомо, що до книг потрібно ставитись бережно. Натомість у цьому виданні читач змушений розірвати сторінку відповідно до вказаної схеми, щоб знайти пропущений шматок тексту, а це викликає дуже суперечливі емоції.

19858971_784187578408287_787505053_o

Кожне видання автора Річарда Лонга із серії «Nile» зроблене із мулу різних річок: Міссісіпі, Амазонки, Рейну, Хуан Хе, Гудзону, Найробі та багатьох інших. Завдяки цьому усі сторінки мають різний колір відповідно до місця, де був зібраний бруд, та відповідно до території, яка описана у тексті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *