3
1

20643926_799154243578287_1394895628_n

До списку запитань, на які немає відповіді, як-от «Чи є життя після смерті?» або «Чи існують інопланетяни?», я б сміливо додала ще одне – «Яку книгу порадите прочитати?». Навіть коли я задавала його сама собі подумки, мене охоплювала паніка, а думки розбігались у далекі закутки мозку. Одна річ, коли таке запитання чуєш від знайомої людини, чиї літературні смаки тобі хоч трохи відомі, зовсім інша – коли радити маєш читачам, аудиторії певного ЗМІ. Тобто потрібно вказати одну назву книги, яка задовольнить і 70-річного пенсіонера із с. Затемне, і 20-річну студентку зі Львова. З однієї сторони, стільки цікавих книг прочитано, що вибрати найкращу серед них – це як вибирати найулюбленішого серед своїх дітей. З іншого боку, на колір і смак товариш не всяк, адже хтось любить погортати роман про кохання, наминаючи тістечка, а інший читає лише науково-популярну літературу із ручкою в руці, щоб записувати усю важливу інформацію.

Але для мене усе це в минулому. Адже одна книга допомогла усвідомити, що людей усіх рас, країн та професій об’єднує один факт – вони хочуть кохати і бути коханими, адже любов – це необхідна умова для щастя. Отже, текст, що може навчити любити правильно і так, щоб любов поверталась сторицею – є саме тією універсальною книгою, яку варто радити усім навколо. Звісно, про любов написано дуже багато, але зазвичай це або складні наукові тексти з психології, які важко застосувати на практиці, або примітивні книги з порадами для міцної сім’ї від розлучених авторів. Між цими двома крайнощами, на ділянці під назвою «золота середина» можна знайти бестселер «5 мов любові» Гері Чепмена. Автор – консультант з питань подружжя та сім’ї, який, попри ступінь доктора філософії, не забув мову «простих людей», що допомогло йому врятувати сотні, а то й тисячі, пар з різних куточків Землі.

Як приклад, у своїй книжці Гері Чепмен подає історію про жінку, яка увійшла в кабінет зі словами: «Не знаю, що й робити. Не можу змусити чоловіка пофарбувати спальню. Вже 9 місяців його прошу!». Поставивши кілька запитань, доктор зрозумів, що вона постійно дорікає своєму партнеру, не помічаючи, скільки корисного для них він робить насправді. Рецепт був простий: забути про спальню і хвалити чоловіка. Через три тижні клієнтка знову заглянула до кабінету Чепмена із словами вдячності, адже переконалась, що похвалою можна добитись набагато більшого, ніж бурчанням. Пам’ятайте і ви цей закон: коли нас хвалять, ми вдячні і скоріш за все захочемо виконати будь-яке прохання.

На думку Гері Чепмена, сварки та відсутність порозуміння у парі зовсім не означає, що чоловік і жінка не люблять один одного. Просто вони, скоріш за все, говорять різними мовами любові і через це кожен почувається нещасливим. У цьому полягає головна ідея книги «5 мов любові» – кожна людина має свою мову кохання (хоча є й «двомовні» люди), і для того, щоб твою любов відчували, потрібно «говорити» мовою свого об’єкта любові.

20624188_799154210244957_842779657_n

Автор книги виділяє 5 основних мов кохання: слова підтримки, якісний час, отримування подарунків, вчинки служіння та фізичні дотики. Вони відрізняються діями, які людина сприймає за ознаки, прояви і докази любові. Як би дивно це не звучало, але для когось вимитий за власною ініціативою посуд принесе більше щастя і позитивних відчуттів, ніж подарований автомобіль чи проведені удвох вихідні. На прикладі різних сімейних пар, з якими працював Гері Чепмен, автор демонструє, як легко добитись відновлення романтичних почуттів навіть після 30 років у шлюбі та як знову стати щасливим із людиною, яка, здавалось, зовсім не розуміє тебе.

Щоб визначити притаманну вам мову любові, потрібно пройти тест і дізнатися більше про неї у книжці Гері Чепмена. Щоб досягнути відчутного результату, варто попросити свого партнера зробити те саме. Після «теоретичної» частини постарайтесь не забувати про отриманні знання і якнайчастіше застосовувати їх у житті. Проявляйте свою любов, розмовляючи мовою коханої людини, навіть у дрібних, буденних речах, на зразок прибирання чи розмови за вечерею. Можна навіть занотовувати цікаві ідеї, які зможуть стати доказом почуттів і зробити вас обох ще щасливішими. Пам’ятайте, кохання – це коли постійно віддаєш, не очікуючи жодного зиску для себе, але отримуєш у сто раз більше взамін.

Не вважайте цей матеріал і книгу, про яку тут йдеться, зовсім некорисними для вас, якщо ви ще не зустріли своє кохання. Адже поради Гері Чепмена можна використовувати також у стосунках з рідними чи друзями, і, коли ви знайдете людину, з якою захочете провести усе життя, вже матимете досвід у спілкуванні з носіями різних мов любові.

Отже, забудьте про банальні «не зійшлись характерами» та «ми надто різні», а працюйте над стосунками з людиною, яка справді дорога для вас. Хоч як незвично чи важко не було б спочатку, вивчайте мову коханого/коханої, адже навіть зірвана дорогою додому ромашка, яку ви вручите своїй дівчині чи дружині, може стати початком зовсім нового етапу у взаєминах. Нехай кожне ваше слово, дія чи дотик говорять про вашу турботу і почуття, а допоможе вам у цьому книга Гері Чепмена «5 мов любові».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *